تحلیل هفتگی بازار آهن به روایت فعال بازار/ ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار

محمدصادق چیت ساز با تحلیل هفتگی بازار آهن اظهارداشت: در روز چهارشنبه در معاملات بورس کالا میلگرد با افزایش قیمت ۱۶۰ تومان در هر کیلوگرم، بالاتر از نرخ پایه تائید شد که نسبت به هفته گذشته ۵ تومان افزایش قیمت در هر کیلوگرم را نشان می‌دهد. همچنین شمش القایی روز ۱۴ تیرماه هر کیلوگرم ۲۱ هزار و ۳۵۰ تومان در بازار معامله شده که نسبت به روز گذشته در روند ثابتی قرار گرفته است.

وی گفت: بازار آهن در این هفته با ثبات نسبی به کار خود ادامه داد و مقرر شد عرضه‌های اعتباری با نرخ بهره ماهیانه ۲/۴۶ درصد در بورس کالا ادامه داشته باشد. از سوی دیگر، قیمت تیرآهن نمره ۱۴ هر شاخه ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، تیرآهن نمره ۱۶ هر شاخه ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و تیرآهن نمره ۱۸ هر شاخه ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در بازار تهران معامله شده است.

عضو هیات مدیره اتحادیه صنفی آهن و فولاد تهران تصریح کرد: در این هفته محصول میلگرد نمرات ۱۴ تا ۲۵ در هر کیلوگرم ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان و ورق گرم ابعاد ۶ در ۱/۵ با ضخامت ۱۲ هرکیلوگرم ۳۰ هزار تومان معامله شده است.

چیت ساز اظهارداشت: همچنین پروفیل قوطی با ورق ۲ میلی متر فولاد مبارکه ۳۶ هزار تومان در هر کیلوگرم و ورق استینلس استیل با آلیاژ ۳۰۴ هر کیلوگرم ۱۹۵ هزار تومان در بازار تهران معامله می‌شود.

toospendar
ارسال دیدگاه