تداوم روند نزولی بازار صادراتی بیلت دریای سیاه

بازار صادراتی بیلت

تازه ترین گزارش‌ از بازار جهانی فولاد از تداوم روند نزولی بازار صادراتی بیلت دریای سیاه حکایت دارد.

براساس جدیدترین شماره نشریه متال بولتن، روند نزولی بازار صادراتی بیلت دریای سیاه به دلیل کاهش تقاضا در مقاصد اصلی صادرات تا نیمه ماه ژوئیه ادامه یافت.

بنا به گفته فعالان بازار، بیلت روسی با قیمت ۴۹۰ تا ۴۹۵ دلار به ازای هر تن cfr (معادل ۴۵۰ تا ۴۵۵ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه) عرضه شد. البته پیشنهادات قیمتی در ابتدای ماه جاری در حدود ۵۲۰ دلار بودند. با این وجود، کاهش پیشنهادات قیمتی توجه خریداران مصری را جذب نکرد.

در همین حال، بیلت روسی و اوکراینی با قیمت ۴۸۰ تا ۴۹۰ دلار به ازای هر تن cfr ( معادل ۴۵۰ تا ۴۶۵ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه) به ترکیه ارائه شد. محصول روسی در هفته گذشته با قیمت ۴۹۵ دلار موجود بود، درحالی که بیلت اوکراین که به دلیل تحریم‌های بین‌المللی غیرقانونی شناخته می‌شد، با قیمت ۴۸۰ دلار در هفته قبل فروخته شد.

همچنین پیشنهادات قیمتی خریداران ترکیه در حدود ۴۷۰ دلار به ازای هر تن cfr (440 تا ۴۴۵ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه) شنیده شدند. البته به دلیل بازار فروش ضعیف مقاطع بلند فولادی ترکیه، پیشنهادات قیمتی زیادی از طرف خریداران وجود نداشت.

علاوه بر این، روند نزولی ارزش لیر ادامه یافت. به گفته یک تاجر ترکیه، فعالان بازار این کشور در انتظار جلسه بانک مرکزی در روزهای آتی هستند که بر نرخ لیر تاثیر گذاشته و رکود تجارت معاملات را در پی خواهد داشت.

براساس ارزیابی فست‌مارکتز، شاخص قیمت بیلت فولادی، صادرات، فوب دریای سیاه، CIS معادل ۴۵۲ دلار به ازای هر تن محاسبه شد. نرخ معامله این محصول در روز قبل ۴۶۵ دلار بود.

با این حال و براساس گزارش برخی منابع بازار، چندین محموله بیلت روسی با قیمت ۵۰۰ تا ۵۱۰ دلار به ازای هر تن cfr به آسیا فروخته شد، این درحالی است که جزئیات این معاملات در زمان انتشار نشریه در دسترس نبود.

toospendar
ارسال دیدگاه