نزولی شدن قیمت میلگرد در بازار داخلی چین به دلیل کاهش تقاضا

قیمت میلگرد

تازه ترین گزارش‌ از بازار جهانی فولاد از نزولی شدن قیمت میلگرد در بازار داخلی چین به دلیل کاهش تقاضا حکایت دارد.

براساس جدیدترین شماره نشریه متال بولتن، روند صعودی قیمت میلگرد در بازار داخلی چین به دلیل تقاضای ضعیف در بخش ساخت‌وساز و شرایط جوی نامساعد متوقف شد.

داخلی چین

در این راستا، ارزیابی روزانه فست‌مارکتز نشان می دهد شاخص قیمت بیلت فولادی داخلی شرق چین EX wh در بازه  ۳٫۶۰۰ تا ۳٫۶۲۰ یوان (۵۰۲ تا ۵۰۴ دلار) به ازای هر تن  بود. این شاخص نسبت به روز قبل بدون تغییر باقی ماند.

به گفته برخی منابع بازار، بارندگی شدید در بخش‌های بزرگی از مرکز و جنوب چین و طوفان در مناطق خاصی از استان هوبی و استان آنهویی رخ داد که این شرایط منجر به کاهش تقاضا برای میلگرد شد.

در همین حال، مرکز ملی هواشناسی گزارش داد که باران در چند روز آینده به بخش‌های بزرگی از شرق چین سرایت خواهد کرد، بنابراین فعالان بازار انتظار دارند تقاضای میلگرد ضعیف باقی بماند.

به گفته منابع، انتظارات ضعیف تقاضا و چشم انداز نزولی بازار، روند صعودی قیمت میلگرد را متوقف کرد. یک تاجر در شانگهای در این باره گزارش داد که حجم فروش روزانه او ۵۰۰ تن بود در حالی که این میزان در دو روز گذشته ۶۰۰ تا ۷۰۰ تن بود.

زمزمه در بازار

در عین حال، موجودی میلگرد در بازار اسپات در این هفته بالا است، زیرا فروشندگان انتظار داشتند که قیمت‌های اسپات از قیمت‌های فیوچرز پیروی کنند. یک تاجر ثانویه در شانگهای گزارش داد: موجودی بالای میلگرد ممکن است با توجه به کاهش تقاضا به دلیل آب و هوای نامساعد، فشاری بر قیمت میلگرد باشد.

بیلت

براساس ارزیابی روزانه فست‌مارکتز، شاخص قیمت بیلت داخلی EXW  تانگشان با احتساب مالیات بر ارزش افزوده ۳٫۵۵۰ یوان به ازای هر تن  بود. این شاخص در مقایسه با روز قبل حاکی از رشد ۲۰ یوآنی بود.

 معاملات بورس شانگهای

همچنین معاملات فیوچرز ماه اکتبر برای میلگرد در بورس کالای شانگهای با افت ۸ یوانی نسبت به قیمت توافقی روز قبل ۳٫۷۴۱ یوان انجام شد

toospendar
ارسال دیدگاه