کاهش قیمت سنگ‌آهن به دلیل محدودیت‌های کرونایی در چین

کاهش قیمت سنگ آهن
قیمت سنگ‌آهن در روز دوشنبه کاهش یافت زیرا اقدامات سخت‌گیرانه مرتبط با کووید-19 در چین فضای روانی بازار را تضعیف کرده و نگرانی‌هایی را در مورد اینکه ممکن است بهبود در دومین اقتصاد بزرگ جهان از بین برود، دامن زد.
قیمت سنگ‌آهن در روز دوشنبه کاهش یافت زیرا اقدامات سخت‌گیرانه مرتبط با کووید-۱۹ در چین فضای روانی بازار را تضعیف کرده و نگرانی‌هایی را در مورد اینکه ممکن است بهبود در دومین اقتصاد بزرگ جهان از بین برود، دامن زد.
بر اساس گزارش Fastmarkets، قیمت سنگ‌آهن با عیار ۶۲ درصد وارداتی به شمال چین در معاملات صبح دوشنبه به قیمت ۱۵۰٫۶۵ دلار در هر تن تغییر کرد که در مقایسه با روز جمعه ۲٫۲۳ درصد کاهش داشت.
تحلیلگران GF Futures در یادداشتی نوشتند: از آنجایی که همه‌گیری کنونی دائماً در حال سرایت است، عدم اطمینان نسبتاً بزرگی در اقتصاد چین شده است.
مرکز مالی چین، شانگهای، که قرنطینه را در پایان ماه مارس آغاز کرده بود، حدود ۱۸۰۰۰۰ ابتلای جدید را بین اول مارس تا ۹ آوریل گزارش کرده است که ۹۶ درصد آنها بدون علامت بوده‌اند.
آتیلا ویدنل، مدیرعامل Navigate Commodities در سنگاپور گفت: «شیوع کووید ۱۹ در چین، قرنطینه‌های مرتبط، و مدیریت دولت با آنها احتمالاً در آینده نزدیک بر جهت‌گیری قیمت سنگ‌آهن تأثیر خواهند داشت.
toospendar
ارسال دیدگاه